Promosyon Nedir ?

Promosyonlarla Şirketinizin İsmini Öne Çıkarın

Her gün sektörlere katılan yeni firmalar iş dünyasında rekabeti daha çok arttırıyor. Bu rekabet ortamında tutunabilmek için reklamlara daha fazla önem veren firmalar da bunu sadece sosyal medya üzerinden ya da basılı medyadan yapmıyor. Aynı zamanda promosyon da son derece önemli olan reklam araçları arasında. Hedef müşteri kitlesinin beğenisi çekecek ve onlar için kullanışlı olacak olan ürünleri müşterilere hediye eden markalar isimlerini bu sayede daha çok öne çıkarmış oluyor.

Hediye edebileceğiniz promosyon ürünlerinden bazılarını sayacak olursak bunlar anahtarlıklar, ajandalar, kalemler, not defterleri, duvar saatleri, takvimler ve benzeri ürünler oluyor. En etkili ve kalıcı tanıtım ürünleri arasında sayabileceğimiz promosyonlar üstelik markalara fazla bir masraf çıkarmadığı için de tercih edilme oranı yüksek reklam araçları arasında.

Promosyon Tercih Ederken Bunlara Dikkat Edin

Promosyon, firmanın hizmet verdiği alanla ilgili olursa daha ilgi çekici olacaktır. Örneğin bir bilişim firmasının anahtarlık hediye etmesi anlamsız olabilir. Ancak bu bilişim firması bir mouse pad hediye ederse hem müşteri kitlesine hitap eden bir hediye vermiş olacak hem de daha kullanışlı bir promosyon geliştirmiş olacaktır.

Promosyonun aynı zamanda markayı temsil ettiğini asla unutmamalısınız. Çünkü temsil ettiğini markanın logosunu üzerinde taşıyan promosyon kalitesiz olursa bu aynı zamanda marka imajına büyük ölçüde zarar verecektir. Bu nedenle hediye ettiğiniz ürünler hem kaliteli olmalı hem de tasarım olarak markanızı temsil edecek güzellikte, şık olmalıdır. Aksi durumda promosyon tam tersi bir etki yaparak müşterinin markadan uzaklaşmasını sağlayabilir.

Promosyonlarla Müşterinizi Etkileyin

Promosyonlar müşteriyi psikolojik açıdan etkilediği için bunun önemli bir reklam aracı olduğunu unutmamalısınız. Çünkü müşteri kendisine hediye edilen ürünü sürekli kullanacağı için bilinçaltına bu ürünün kaliteli olduğunu işleyecek ve bir hizmete ihtiyaç duyduğu zaman sizin markanızı tercih edecektir. Müşterinizi etkilemek için promosyon, son derece etkili olduğu için gücünü küçümsememelisiniz. Ayrıca müşteriler bu ürünler nedeniyle markaya karşı bir sempati de geliştirmiş olacak ve bir minnet duygusu geliştireceği için markanızı kullanmayı muhakkak isteyecektir diyebiliriz.